Вести

News image

Познат мотивот за злочинот во Велес- таткото на убиецот спречил масакр

Македонија | Четврток, 17.8.2017

Од СВР Велес информираат дека насилството се случило околу два часот по полноќ на улицата „Коле Цветков“ бр.131 во близина на Вардар, во стариот дел н...

 • Најнови
 • Најчитани
 • Одбрани

Шоутајм

News image

Секој ден во нова танга: Пет милиони следбеници зјапаат во позадината на најзгодната презентерка на временска прогноза

Трач | Четврток, 17.8.2017

Презентерката на временска прогноза, Џенет Гарсија од Макеико, стана планетарно позната и тоа само поради нејзината раскошна позадина која ја истакнув...

 • Најнови
 • Најчитани
 • Одбрани

Лајфстајл

News image

Најхрабар во целиот Зодијак: Единствениот хороскопски знак кој нема страв од ништо...

Живот | Четврток, 17.8.2017

Храбрите го добиваат она што го сакаат, бидејќи имаат храброст да го следат тоа до крај. Единствениот знак кој нема страв од ништо и никој е Овен.

 • Најнови
 • Најчитани
 • Одбрани

Технологија

News image

NASA испратила црви во вселената: Тоа што им се случило таму ги исплаши научниците

Наука | Четврток, 17.8.2017

Тимот на истражувачи предводен од научници од Универзитетот Тафтс испратил група на најобични сплескани црви во вселената, запечатени во туба половина...

 • Најнови
 • Најчитани
 • Одбрани
turlitava

Забава

News image

Мобилна теретана во кутија за вежбање на пауза

Занимливости | Среда, 16.8.2017

Во Пекинг почнаа да се отвораат таканаречени теретани во кутии - простор од 4 метри квадратни опремени со клима уред, лента за трчање и ТВ приемник.

 • Најнови
 • Најчитани
 • Одбрани

Спорт

News image

Валбуена побара "помош" за Фенер во Скопје (ФОТО)

Фудбал | Четврток, 17.8.2017

Вечерва во 20 часот на арената „Филип Втори“, Вардар го игра големиот натпревар против реномираниот Фенербахче, кој доаѓа во Скопје со една единствена...

 • Најнови
 • Најчитани
 • Одбрани