Вести

News image

УХМР со вонредна најава: Следи невреме – најкритично ќе биде утре

Македонија | Понеделник, 22.5.2017

Утре и во наредните денови подрачјето на Македонија ќе биде под влијание на влажни воздушни бранови што ќе предизвика времето да биде променливо облач...

 • Најнови
 • Најчитани
 • Одбрани

Шоутајм

News image

Најжешката Албанка во Македонија го покажа секси задникот во танга

Музика | Понеделник, 22.5.2017

Албанската пејачка Аделина Тахири деновиве го објави спотот за својата нова песна „Dale Kadale“ во кој се појавува во неколку провокативни изданија.

 • Најнови
 • Најчитани
 • Одбрани

Лајфстајл

News image

Се туширала само со ладна вода: Забележала одлични промени по нејзиното здравје и расположение

Здравје | Понеделник, 22.5.2017

Татјана Лазаревскаја од Русија одлучила да ја тестира теоријата дека туширањето со ладна вода секој ден е одлично за менталното и физичкото здравје, к...

 • Најнови
 • Најчитани
 • Одбрани

Технологија

News image

Вебсајт ви овозможува да престојувате бесплатно шетајќи низ светот доколку се грижите за нивните миленици

Интернет | Понеделник, 22.5.2017

Сајтот Trusted Housesitters ви обезбедува бесплатен престој од француски фарми до вили на брегот на Австралија за околу 100 долари годишно.

 • Најнови
 • Најчитани
 • Одбрани
turlitava

Забава

News image

Кога жената нешто ќе посака тоа и го добива: Го киднапирала бившиот од неговата свадба!

Занимливости | Понеделник, 22.5.2017

На најубавиот ден во својот живот, индискиот лекар Ашок Јадава, не ни можел да претпостави што ќе му се случи.

 • Најнови
 • Најчитани
 • Одбрани

Спорт

News image

Роналдо распали по освоената титула: Ова е голгота!

Фудбал | Понеделник, 22.5.2017

Кристијано Роналдо го постигна водечкиот гол за Реал Мадрид на клучниот меч за титулата кој „кралевите“ го одиграа на „Ла Росаледа“ и по освоениот тро...

 • Најнови
 • Најчитани
 • Одбрани