Вести

News image

Три новороденчиња починаа на скопска Гинекологија, комисија ќе испитува дали има медицинска грешка

Македонија | Среда, 23.8.2017

3 новороденчиња родени од една иста мајка вчера починале на скопската клиника за Гинекологија, еден ден по нивото раѓање. Според информациите на медиу...

 • Најнови
 • Најчитани
 • Одбрани

Шоутајм

News image

Сузана Манчиќ преживеа драма на летниот одмор: „Луѓе мои, беше страшно!“

Трач | Среда, 23.8.2017

Познатата српска водителка Сузана Манчиќ поминала низ пекол за време на пожарот што го зафати полуостровот во Грција на кој таа летуваше годинава...

 • Најнови
 • Најчитани
 • Одбрани

Лајфстајл

News image

Мистериозните тајни на луѓето со кафеави очи, за кои ни самите не се свесни

Живот | Среда, 23.8.2017

Неколку истажувања дошле до навистина интересни информации поврзани со луѓето кои имаат кафеави очи, ако и вие сте едни од нив или познавате таква лич...

 • Најнови
 • Најчитани
 • Одбрани

Технологија

News image

„Android O“ ќе „изгрее“ на денот на затемнувањето на Сонцето?

Софтвер | Понеделник, 21.8.2017

Се поголем интерес добива затемнувањето на Сонцето во понеделник, но оваа појава може да донесе уште едно изненадување и тоа се нарекува „Android O“. ...

 • Најнови
 • Најчитани
 • Одбрани
turlitava

Забава

News image

Волците од Чернобил ќе ви влеат страв во коски: Погледнете какви ѕверови создала радијацијата

Занимливости | Среда, 23.8.2017

Чудно е како нуклеарната катастрофа не создала пустош, туку раскошна дивина преполна со волци.

 • Најнови
 • Најчитани
 • Одбрани

Спорт

News image

Распродадени се сите билети за мечот на Вардар!

Фудбал | Среда, 23.8.2017

Утре, со почеток од 19.30 часот, екипата на Вардар ќе гостува кај Фенербахче и ќе се обиде да ги одбрани оние 2-0 од првиот меч во Скопје пред една не...

 • Најнови
 • Најчитани
 • Одбрани