1Прво ќе ве запознаеме со неа, а потоа целосно ќе ве препуштиме на нејзините објави. Од денес па натаму, Микаела неколку пати во месецот ќе објавува статии на своето модно катче.

Пред да го прочитате нашиот краток разговор со неа, ќе ви откриеме дека таа живее во Шведска, ама повеќе ја сака Македонија. Го обожава Скопје и најважното, обожава мода. Прочитајте накусо која е Микаела и очекувајте ја набрзо нејзината прва објава. 


Која е Микаела?

16 годишна девојка, Македонка што живее во Шведска, заинтресирана за мода и манекенство.

За што најмногу ќе пишува Микаела?
За секојдневниот живот, мода, шминки

Кое е нејзиното омилено парче облека?
Шорцеви

Омилено место во Македонија?
СКОПЈЕ

Омилено место во Шведска?
Mc dondals (се смее)

Со кого Микаела се чувствува најпријатно?
Со мојата фамилија и моите другари, пријатели

Што сака Микаела најмногу да прави?
Да се дружам со другари, другарки и да одам на журки

 

2

 

Што ја вади Микаела од такт?
Неправда, дволичност

3

Во хороскоп?
Водолија

4

Како се гледаш во иднина?
Па не знам, но би сакала да соработувам со некоја модна агенција од Македонија.

Блогот на Микаела: http://petrusevska.com/

banerIscelitelMilenium