Лајфстајл

peleni.2806Хрватскиот портал 24 sata.hr објави вест за тестирање на пелени кои се наоѓаат на нивниот пазар, па Ви ги претставуваме резултатите од истражувањето.

Повеќе...

plazi.2806Грција е позната по големиот број на прекрасни песочни плажи и тиркизно чиста вода, па тежок е изборот за една единствена и најубава плажа. Доколку сеуште немате одбрадно каде ќе патувате ова може да ви биде водич за избор на овогодинешната летна дестинација.

Повеќе...

make.upСекоја девојка знае дека жештината е голем непријател на мејкапот, бидејќи потењето може да ја претвори и најбеспрекорната шминка во маска на кловн.

Повеќе...

frizuri.2301Секој сака да има убава фризура, без разлика дали косата му е долга или кратка, но во останатиот дел од годината кога истата не ни предизвикува жештина на главата и непотребен товар.

Повеќе...

odmor.2201Летувањето го чувствуваме со сите сетила. Сепак, освен добриот одмор и забавниот помин, постојат и неколку важни здравствени придобивки од вашата 10-дневна изложеност на море. Морето ги содржи сите важни елементи: Натриум, магнезиум, калциум, калиум. Морската вода длабоко продира во кожата и со тоа ви помага на многу начини. Еве зошто е добро да летувате на море.

Повеќе...

kejt.2106 Модниот избор на Кејт Мидлтон им дава свежи идеи и инспирација на девојките кои сакаат да бидат во тренд. Ова се однесува на облеката која војвотката од Кембриџ ја носи на свечените настани, но и на гардеробата која ја користи во секојдневието.

Повеќе...

vanuatu.20Кога зборуваме за острови, при тоа рајски, сигурно помислувате на Хаваи, Бали, Бора Бора, Малдиви...  Едно име кое најверојатно отсуствува од секој список со островски дестинации, сепак е Вануату.

Повеќе...

maici.1901Секоја од вас во плакарите држиме барем по неколку маици кои ни се омилени. Станува збор за оние маици кои ги најчесто носитее кога одете на кафе или на попладневна прошетка со пријателките низ центарот на градот.

Повеќе...

salata.1700Доколку за време на летниот период и високите температури, сакате да ги избегнете мрсните јадења, тогаш редно време е да си поиграте со салатите и свежите намирници. Ви предлагаме неколку салати кои ќе ви го разиграат менито...

Повеќе...

leto.16Во шестиот месец од годината ѕвездите се подготвуваат да направат вистински карамбол за три знаци кои ќе имаат можност да ги исполнат своите големи желби. Дознајте дали сте еден од нив во продолжение...

Повеќе...

banner-zdravoMladi

piratiteOdKaribiteMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа