Храна

zitarici-malaДоколку сте во потрага по здрав, брз и воедно и евтин појадок тогаш ние го имаме вистинското решение за вас. Она што вие го барате се дефинитивно овесните снегулки – тие се евтини, се подготвуваат лесно, а изобилуваат со хранливи материи. Богати се со влакна, па секако нема да огладнете после само еден час, ниту пак ќе бидете прејадени па нема да имате “место” за ручекот.

Повеќе...

kafe.24001Изгледа дека кофеинската зависност не е толку лоша, колку што се тврди. Барем така пишува „Bright Side“ кој откри неколку причини “ЗА“ да си направите чаша кафе во моментов.

Повеќе...

hrana.0Доколку сте од оние девојки кои се трудат да имаат здрава исхрана, но килограмите и понатаму се таложат, овој текст е повеќе од потребен за вас.

Повеќе...

riba.hranaКонсумирањето риба ја подобрува интелигенцијата и спиењето - велат докторите од универзитетот Пенсилванија. Нивната студија беше објавена на порталот „Eurekalert“.

Повеќе...

viktorija.sikret14Моделите на „Victoria’s Secret“ важат за едни од најубавите, но и најзгодните жени во светот. Тие во текот на целата година напорно вежбаат и ја одржуваат својата форма за најголемото шоу во годината, кое за некоја недела ќе се одржи во Шангај.

Повеќе...

zima.0211Зимскиот период со себе носи многу студ кој го лади нашиот организам. Но, важно е да знаете дека постојат определени видови храна кои ја поттикнуваат термогенезата.

Повеќе...

cokolado.01Дали ги сакате моментите кога во топлината на вашиот дом, додека надвор дува ветер и паѓа дожд а вие уживате во шолја топло чоколадо, потполно сами, или со своите сакани?

Повеќе...

eden-na-eden.naslovnaАко тргнавте да пазарите во супермаркетот Гранап во Карпош, големи се шансите дека ве пречека голем знак – НЕМА ХРАНА! Сигурно се разочаравте, но знајте дека многу полошо се чувствуваат илјадници Македонци секојдневно, бидејќи всушност ова за нив е секојдневие!

Повеќе...

IMG 5452-thumbВчера, Скопје се збогати и разубави со новиот, сосема променет концепт на Mексикански ресторан и бар - АМИГОС 2.0. Едно ново, поинакво искуство, разновидни специјалитети со врвен квалитет, ароматични вина и одлични коктели.

Повеќе...

hrana.3009Што треба да се јаде наутро за го зачувате своето здравје и да го спречите таложењето на вишокот килограми? Кинеските нутриционисти го разбија митот за тоа дека појадокот мора да биде обилен и дека мора да јадете рано наутро.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа