Сигурно ви е познато дека некои намирници  го зголемуваат либидото, но што мислите ќе се случи ако комбинирате неколку внимателно одбрани моќни природни афродизијаци во еден?

Токму такво нешто можете да направите и сами.

Покрај тоа што е неодоливо вкусен, овој секси шејк има силни и моќни својства и поради тоа добро размислете на кого ќе му го сервирате.

Потребни состојки: 

– 1/2 шоља ананас, 1/3 шоља индиски ореви, 1 лажица кокосово масло, 1/4 лажица рендан корен од ѓумбир, 1/2 заледена банана, 1 шоља вода, малку рендано црно чоколадо.

Сите состојки, освен чоколадото, ставете ги во блендер и испасирајте ги. На самиот крај при сервирањето, ставете малку рендано чоколадо.

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа