Vip

Љубов и секс

zima.ljubov06Неодамнешно истражување на компанијата YouGov спроведено низ 20 земји откри дека поголемиот број од луѓето му даваат приоритет на карактерот за сметка на изгледот кај љубовниот партнер.

Повеќе...

mazi.seksИако мажите се сексуално повеќе либерални, сепак нив им е важно со колку мажи девојката имала претходно секс. Порано сексот за една ноќ бил ендемски феномен, но денес луѓето целосно го прифаќаат.

Повеќе...

devojka.pisuva30Најдобрата врска во вашиот живот ќе биде онаа врска започната со девојка која ги запишува своите чувства и доживувања во дневник или пак ги претвора во поезија. Станува збор за девојка која не се плаши од тајните на своето срце. Девојка која има силен глас и знае дека нејзините мисли вредат. 

Повеќе...

happy.vrskaМногу е тешко да се создаде среќна врска. За тоа е потребно трпение, комуникација, разбирање и најмногу од сѐ љубов. Но, има ли нешто подобро од тоа? Луѓето кои се во среќна врска најдобро го знаат тоа. Едноставно знаете кога сте среќни, зар не?

Повеќе...

horoskop-zenaПоследниве два месеци од 2017 за поголем дел од хороскопските знаци нема да бидат воопшто забавни, ги чека многу работа, стрес и неуспешни ветувања.

Повеќе...

 ljubov.parВо зодијакот постојат хороскопски знаци кои не го даваат срцето така лесно но кога ќе го дадат - сакаат засекогаш! Дали поради болка во минатото, без разлика дали е поради претпазливост или едноставно поради тоа што е во нивната крв. Три хороскопски знаци се токму од овој тип – тие се заљубуваат многу ретко, но дозволат ли некого до најскриената душа, тоа е за цел живот.

Повеќе...

mistarizona0Многупати личноста која ви се допаѓа може да биде незаинтересирана доколку вие “трчете“ по неа се додека не почнете да се одалечувате и станете тешко достижна.

Повеќе...

ubava.zenaИзгледот на жената за мажите е навистина важен, но не и пресуден кога станува збор за вистинската љубов. Во продолжение, погледнете кои квалитети тие ги ценат повеќе од изгледот.

Повеќе...

Maski.zavodnikНе за џабе велат дека љубовта е слепа. Кога чувствата ќе го надвладеат разумот, не е многу тешко човек да изманипулира со нас бидејќи водени од нив не се ни обидуваме да размислиме дали некој сака да ја злоупотреби нашата доверба.

Повеќе...

erotski.seksСекој пар има потреба од нови вештини во предиграта по кои ќе следи неверојатен секс. Постојат неколку ерогени точки кои ќе предизвикаат обострано размрдување на страстите.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа

banerMasaMedo

AcaLukasIRadmila