Жените понекогаш прилично долго се подготвуваат и средуваат за да го возбудат својот маж, кој пак иронично, повеќе ќе се возбуди на некои детали на кои вие нема ниту да помислите.

Проследете ги следниве неколку совети и за миг претворете се во вистинска секс бомба.

Носете ги неговите облеки

Има нешто магично во тоа кога девојките носат само бела машка кошула. Тоа е јак контраст помеѓу острината и нежната женска кожа.
Стратешки закопчете само едно копче колку скромно да го покрие она што не би требало да се гледа и… препуштете се на случувањата кои ќе следат. Ова секогаш функционира!

Природна коса

Престанете да се фенирате и да ја пеглате косата. Разбушавената коса и немирните прамени ќе направат да изгледате секси и привлечно. Со ваква коса секако дека ќе Ве забележи.

Нанесувајте црвен кармин додека Ве гледа

Речиси никое машко не може да одолее на старите добри трикови. Со префинети и секси движења нанесете црвен кармин кој ќе ги истакне Вашите сочни усни.

Црните танга гаќички ќе го излудат

Како што веќе знаете, кусо црно фустанче е неизбежен дел од гардероберот на секоја девојка. Но, еве уште еден клучен детаљ – црна танга.
Со ваква долна облека нема да има потреба да размислувате што да облечете под кусото црно фустанче, а и ќе изгледате секси.

Црвена за внимание

Не случајно црвената боја е избрана да биде на знакот „СТОП“. Облечете црвена тоалета, црвени потпетици или било што црвено за да ја разгорите страста во него.

Црвен свилен комбинезoн

Сите знаеме дека свилените комбинезони излегле од мода уште во 40-тите години на минатиот век. Сепак, можеби треба да се вратат повторно бидејќи се удобни под гардеробата и изгледаат фантастично на тело. Навистина ќе го погодите доколку Ве гледа како наутро облекувате убав свилен комбинезон во кој изгледате секси.

Прошетајте пред него само по високи потпетици

Соблечете сè од себе, освен високите потпетици. Сосема опуштено прошетајте се околу него и оставете впечаток дека не ви се брза никаде. Оваа ваша постапка ќе ја распламне страста во него. Почекајте да пламне и да Ве зграпчи.

Изненадете го со подзвездица

Можеби и никогаш не сте носеле подзвездица? Таа во вас ќе ја разбуди фаталноста, а во него страста. Земете ја неговата рака и ставете ја под вашето здолниште, доволно високо да има можност да го допре изненадувањето. Тука почнува секси фантазијата.

marijaSerif

bikini-kino-milenium