Мода и убавина

fail.combination00Некои дами со нетрпение очекуваа да дојде есента, бидејќи едвај ги издржаа високите летни температури, на други пак многу им недостига сонцето и топлото време, но со сигурност секоја дама се радува на новите модни трендови и со нетрпение очекува да го надополни плакарот со нови есенски парчиња облека.

Повеќе...

dzasika.06Џесика е доказ дека и по седум бремености телото може да се врати во форма со труд и посветеност. Таа стана фитнес зависничка и сега изгледа подобро отколку по првата или втората бременост.

Повеќе...

kosa.3009Древниот трик кој го користат Јапонките за брз раст на косата е многу поедноставен и поевтин од сите за кои досега сме слушнале, а намирницата која ја употребуваат тие сигурно се наоѓа во секоја кујна.

Повеќе...

woman-hair19Косата е круна на изгледот на една девојка. Сепак, не секогаш можете да ја обликувате како што сакате и доведете до совршенство.  Ова особено важи за ситуации во кои временските услови не ограничуваат.

Повеќе...

sminka.7Џиџи Хадид важи за една од најпознатите манекенки на денешницата а каде и да се појави изгледа феноменално во секоја прилика.

Повеќе...

avada.1601Јулијана Авада, прекрасната сопруга на аргентинскиот претседател Маурисио Макрија е во фокусот на модниот свет и кога станува збор за стилот едноставно никогаш не греши.

Повеќе...

Maz-bradaБез разлика на тврдењата дека брадата веќе не е во мода и дека “повеќе не е кул”, многу мажи и понатаму ја носат, а најновите истражувања покажуваат дека брадата има и бројни здравствени предности.

Повеќе...

bijonse.409Доколку мислевте дека животот на познатите е лесен, тогаш сте се излажале. Имено, тие се под постојан притисок да изгледаат одлично, а поради тоа често се подложуваат и на строги диети.

Повеќе...

gamur.01Со самиот старт на филмскиот фестивал во Венеција филмскиот момент станува и моден момент за време на кој можеме да им се восхитуваме на сите оние креации кои познатите ги носат на црвeниот тепих.

Повеќе...

fustan.42Малезискиот дизајнер Фаизали Абдула пред осум години и покрај големата економска криза во светот, реши да го дизајнира најлуксузниот фустан кој го именува „Nightingale of Kuala Lumpur“.

Повеќе...

zj 300x250-min

mileniumbanner21