Во зима усните се склони на пукање и затоа им е потребна посебна нега. Хидратацијата не е доволна, а без пилинг нема да имате убави и нежни усни. Пилинг на усните треба да правите барем еднаш во седмицата. Во продолжение прочитајте го наједноставниот рецепт за неодоливи усни.

usne piling

Потребно:

1 кафена лажица мелено кафе

1 кафена лажица цимет

2 лажици мед

1 лажица шеќер

Сите состојки добро измешајте ги, а потоа измасирајте ги усните со смесата.

Зрната од шеќерот ќе ги отстранат мртвите клетки, циметот ќе го ублажи можното воспаление, а медот со своите состојки ќе ја потхрани кожата и ќе овозможи создавање на нова, млада и убава кожа.

Би можело да Ве интересира:
Претходно од оваа категорија:

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа