Свеж изглед е здрав изглед, а сигурно не постои ниедна жена која не сака нејзината кожа да блеска. Здрава исхрана, хидратација и правилна нега се најважни за здрав и блескав изглед на кожата. Но постои уште нешто што можете да го направите за својата кожа, а ние ви откриваме совети со кои секогаш ќе изгледате свежо.

svez izgled

-Користете тоник за чистење на лицето без алкохол. Таквиот тоник целосно ја чисти кожата, ги затвора порите и не ја суши кожата.

-Слушајте што ви порачува кожата. Ако вашата кожа е сува, користете препарати за длабинска хидратација, но користете и креми на база на вода. 

Ако почувствувате дека средството за чистење ви ја суши кожата, користете кремаст лосион за чистење кој е поблаг и сигурно нема да го создава чувството на затегање на кожата.

Препаратите за нега секогаш прилагодувајте ги според вашиот тип на кожа. 

-Масирајте го лицето за да потикнете циркулација, така ќе изгледате посвежо.

Би можело да Ве интересира:
Претходно од оваа категорија:

marijaSerif

ZK