Социјалните мрежи се одличен извор на модни и идеи и трендови. Еден од најновите трендови кои се истканаа овоаа зима се меките капути кои потсетуваат на кадифени мечиња, па оттаму и називот “Teddy” капути.

Ова омилено парче облека на странските, но и домашните трендсетерки со причина е моден победник на сезоната, а со сигурност ќе се носи и во наредната година.

Модните експерти препорачуваат да го комбинирате овој капут во стилот на седумдесеттите – со широки панталони и лелеави бохо фустани, а ќе се изненадите колку добро одговара ваквиот модел со кожните детали.

Најпопуларни се капутите во светли и беж нијанси, но бојата на моделот зависи од вашиот стил и остатокот од гардеробата.

Ваквиот мек капут од вештачко крзно ќе ви помогне полесно да ја пребродите зимата, а освен што наликува на ќебе, истиот подеднакво добро и топли.

A post shared by Sonia Lyson (@soniafrancex) on

A post shared by Severina Kojic (@severina) on

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium