Доколку во скоро време планирате шопинг за подновување во новата година, можеби ќе ве интересира која облека ќе биде посебно популарна во 2018-та.

Овие трендови ни доаѓаат од Пинтерест, што секојдневно служи како непресушен извор за модна, па и животна инспирација. Некои парчиња облека сигурно веќе ги имате во гардероберот, а во продолжение ви ја откриваме целосната листа.

1. Блузи со лого

2. Големи, впечатливи обетки

3. Баретки

4. Винил парчиња облека

5. Широки панталони

6. Долги блузи и пуловери

7. Фустани и здолниште со отвори

8. Стара школа, сини фармерки

9. Хулахопки со интересен дезен

10. Обувки со кристали

marijaSerif

ZK