Сигурно се сеќавате каков пресврт во модниот свет донесоа чокерите. Долго време после нив ниеден друг аксесоар не можеше да го замени нивниот впечатлив изглед и да ја достигне истата популарност.

Сепак, постои нова верзија за која модните критичари сметаат дека е доста посуптилна и поелегантна од нив, а оние кои ги следат новите модни трендови се повеќе преферираат да ја носат.

Станува збор за тенките ланчиња со медалјони кои совршено одговараат на секоја модна комбинација, а можат да се носат и на секаква пригода.

Иако одлично изгледаат и поединечно, стилистите сметаат дека подобар ефект имаат кога се во комплет со повеќе ланчиња во различна должина.

23279855 1735300213209957 76307575846469632 n

Инспирација на новите и модерни изгледи на овие аксесоари претставувале старите ланчиња со медалјони во кои можело да се вметне мала фотографија.

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium