Сите ние мечтееме за убава и здрава кожа, но поради различните животни навики и надворешните влијанија, тоа понекогаш не е изводливо.

Најчестата причина за проблеми со кожата, особено во пределот на лицето, се нездравата исхрана, конзумирање на алкохол, пушење цигари и стрес.

Но, постои еден природен рецепт за домашен серум од 3 состојки, кои практично може да ја регенерираат вашата кожа! 

Овој серум има моќ да ја омекне кожата на лицето, да ја напрви мека, сјајна и нежна, но мора строго да се придржувате на количината на состојките и начинот на употреба.

Што ви треба?

  • 1 лажичка бадемово масло
  • 2 лажички вода од рози
  • 1 капсула витамин Е

Подготовка

Земете еден сад и во него ставете 2 лажици розова вода, отворете ја капсулата витамин Е и ставате ја во смесата. Потоа додадете една лажичка бадемово масло и сето тоа измешајте го. Добиената смеса нанесете ја на лицето навечер и масирајте се неколку минути, а потоа исплакнете.

Повторете ја постапката 3 ноќи по ред, а потоа направете пауза од неколку дена. Ќе бидете презадоволни со резултатите!

marijaSerif

ZK