Мода и убавина

trendovi.0901Доколку во скоро време планирате шопинг за подновување во новата година, можеби ќе ве интересира која облека ќе биде посебно популарна во 2018-та.

Повеќе...

kaputi.270Социјалните мрежи се одличен извор на модни и идеи и трендови. Еден од најновите трендови кои се истканаа овоаа зима се меките капути кои потсетуваат на кадифени мечиња, па оттаму и називот “Teddy” капути.

Повеќе...

hoot.look15Сите девојки кои сакаат да позираат и да се фотографираат треба да знаат како да завземат добра поза која ќе ги прикаже послаби и ќе додаде неколку сантиметри привидна висина.

Повеќе...

nofilter.27Доколку некогаш се прашувате како им успева на славните личности да изгледаат совршено, знајте дека постојат неколку мејкап трикови кои се лесни за совладување. Затоа, следете ги инструкциите во продолжение и постигнете го совршениот изглед од црвениот тепих.

Повеќе...

palerina.01За време на студените зимски денови покрај кожните јакна и долгите капути морате да направите место и за пелерините. Тие се модерни, женствени и елегантни  и со својот невообичаен волуменозен и асиметричен крој дава повеќе впечаток во модните комбинации.

Повеќе...

zdravo.teloПосакувате брз тренинг за кој не е потребна опрема, ниту пак посебна подготовка? Тренерот Тифани Робинс издвојува шест едноставни вежби што можете да ги правите во дневната соба.

Повеќе...

cizmi.kolena11Оваа есен она што треба да се најде во вашата колекција на чевли дефинитивно се чизмите до колена.

Повеќе...

korejka.08Не е чудно што познатите актерки се повеќе црпат трикови за убавина од Азијатките и нивните бјути рутини. Бидејќи ако погледнеме која било Корејка, Јапонка или Кинескиња, нивната кожа и коса се толку здрави, блескави, густи што посакуваме малку од нивните гени.

Повеќе...

antoneta.07Не постои жена која не слушнала за убавината на кралицата на Франција, Марија Антоанета. Сепак постојат неколку вековни тајни кои таа ги применувала со цел да го одржува својот блескав тен, нежна кожа и да ги прикрие своите недостатоци.

Повеќе...

dzidzi.30Еден од најсексипилните модели на денешницата, Џиџи Хадид, открила едноставен трик со помош на кој ја одржува својата фигура. Пред ревиите и јавните настапи, познатата манекенка има еден помалку необичен трик, кој очигледно одлично за неа функционира.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа