Мода и убавина

Секси летна колекција на Викторија СикретДоаѓа летото. Покрај тоа што треба да мислите на тоа дека треба да изгледате убаво со костим за капење, треба да изберете и нова секси долна облека.

Повеќе...

Кога жените меркаат други жени гледаат колку сало имаат на струкотДоколку забележите дека друга жена Ве мерка, таа не гледа како изгледате целосно, туку првата рабoта која една жена ја забележва кај друга е количината на килограми - открило едно британско истражување спроведено врз 2000 жени на возраст помеѓу 18 и 45 години.    

Повеќе...

Најголемиот женски страв е големиот задникМиславте дека жените се плашат од пајаци или змии? Не сте во право. Најголемиот страв, барем оној што се однесува на убавината и привлечноста, за поголемиот дел од жените е нивниот задник, особено ако не се задоволни со неговата големина.   

Повеќе...

Кели ЕндрусКели Ендрус е позната по своите големи гради кои без проблем ги покажува во разни едиторијали за разни списанија. Британката која мами воздишки од сите обожаватели на раскошни бринети, сепак најопуштено се чувствува кога се фотографира за својата интернет страна.

Повеќе...

Женската облека треба да се прилагодина годините, смета поголемиот број од припадничките на поубавиот пол. Според нив, жените постари од 47 години не би требале да носат дводелно бикини на плажа, бидејќи изгледаат непримерно.
Анкетата на компанијата Diet Chef која опфатила повеќе од 2000 жени на возраст од 18 до 65 години покажала дека ставовите на жените во однос на носењето на мини сукњи се уште поригорозни и дека не би требало да ги носат оние постари од 35 години, а во кондури со високи штикли не би требало да се појават оние постари од 51 година.
Околу 44% од жените редовно се грижат дали се „престари“ за некои модни комбинации, но сепак половина од нив сметаат дека жените со витка и атратктивна фигура можат да си дозволат носење на попровокативна облека. Околу 10% од нив барем еднаш вратиле купена облека, бидејќи сметале дека не е примерна за нивните години, а 5% од жените на истото биле предупредени од продавачките.
Еве што и до кога може да се носи според мислењето на жените:
1. Маичка без прерамки - 33 години;
2. Кожни панталони - 34 години;
3. Мини сукња - 35 години;
4. Пирс на папокот - 35 години;
5. Проѕирни маички или кошули - 40 години;
6. Тесни тренерки - 44 години;
7. Танга - 45 години;
8. Дводелно бикини - 47 години;
9. Високи чизми над коленици - 47 години;
10.Штикли - 51 година;
11.Репче - 51 година;
12.Долга коса - 53 години

Според жените, по 35-та година не смее да се носи мини сукњаЖенската облека треба да се прилагодина годините, смета поголемиот број од припадничките на поубавиот пол. Според нив, жените постари од 47 години не би требале да носат дводелно бикини на плажа, бидејќи изгледаат непримерно.

Повеќе...

Апликација за виртуелно зголемување на градитеЕстетскиот хирург Елизабет Кинсли создала апликација за iPhone со помош на која жените можат веднаш да видат како им стојат поголеми гради. Апликацијата iAugment е првенствено наменета за жени кои планираат да направат естетска операција за зголемување на градите. Елизабет била првиот хирург кој во својата ординација вовел 3Д технологија за да може на пациентките да им го покаже можниот изглед по операцијата.

Повеќе...

nicci-pissari-thumbПонекогаш, утрата знаат да ни битат комплетна катастрофа. Косата ни е во тотален хаос, ни се скинала левата чорапа или кафето е едноставно грозно.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа