Мода и убавина

boja.19Доколку цврсто бевте убедени дека црната боја ништо не може да ја замени, можеби сепак се излажавте. Барем кога се работи за претсезона, ќе доминира розовата боја!

Повеќе...

fail.combination00Некои дами со нетрпение очекуваа да дојде есента, бидејќи едвај ги издржаа високите летни температури, на други пак многу им недостига сонцето и топлото време, но со сигурност секоја дама се радува на новите модни трендови и со нетрпение очекува да го надополни плакарот со нови есенски парчиња облека.

Повеќе...

dzasika.06Џесика е доказ дека и по седум бремености телото може да се врати во форма со труд и посветеност. Таа стана фитнес зависничка и сега изгледа подобро отколку по првата или втората бременост.

Повеќе...

kosa.3009Древниот трик кој го користат Јапонките за брз раст на косата е многу поедноставен и поевтин од сите за кои досега сме слушнале, а намирницата која ја употребуваат тие сигурно се наоѓа во секоја кујна.

Повеќе...

woman-hair19Косата е круна на изгледот на една девојка. Сепак, не секогаш можете да ја обликувате како што сакате и доведете до совршенство.  Ова особено важи за ситуации во кои временските услови не ограничуваат.

Повеќе...

sminka.7Џиџи Хадид важи за една од најпознатите манекенки на денешницата а каде и да се појави изгледа феноменално во секоја прилика.

Повеќе...

avada.1601Јулијана Авада, прекрасната сопруга на аргентинскиот претседател Маурисио Макрија е во фокусот на модниот свет и кога станува збор за стилот едноставно никогаш не греши.

Повеќе...

Maz-bradaБез разлика на тврдењата дека брадата веќе не е во мода и дека “повеќе не е кул”, многу мажи и понатаму ја носат, а најновите истражувања покажуваат дека брадата има и бројни здравствени предности.

Повеќе...

bijonse.409Доколку мислевте дека животот на познатите е лесен, тогаш сте се излажале. Имено, тие се под постојан притисок да изгледаат одлично, а поради тоа често се подложуваат и на строги диети.

Повеќе...

gamur.01Со самиот старт на филмскиот фестивал во Венеција филмскиот момент станува и моден момент за време на кој можеме да им се восхитуваме на сите оние креации кои познатите ги носат на црвeниот тепих.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа