Мода и убавина

fustan.42Малезискиот дизајнер Фаизали Абдула пред осум години и покрај големата економска криза во светот, реши да го дизајнира најлуксузниот фустан кој го именува „Nightingale of Kuala Lumpur“.

Повеќе...

vencanic.i28Без разлика на личниот стил, секоја идна невеста ја интересираат новитетите во светот на венчавките.

Повеќе...

vezbi.2407Постојано се споредувате со други девојки и си велите дека не изгледате убаво. Редно време е да направите нешто во врска со тоа и да добиете тело и струк за кое од секогаш сте сакале да имате.

Повеќе...

plaza17.01Фотографиите кои ги гледаме од плажите обично ги претставуваат како идеални оази за уживањe, со светол сјаен песок, проѕирна вода... но вистинската „нефотошопирана“ слика понекогаш е многу поразлична.

Повеќе...

moda.piramida14Станува збор за едноставно модно правило кое се состои од шест нивоа, а секоја жена со стил знае дека во тие комбинации се крие формулата за совршен изглед.

Повеќе...

marama.plaza08Девојки, пред да заминете на одмор не заборавајте да понесете една помала и една поголема марама за на плажа и да научите да ја врзувате на најразлични начини.

Повеќе...

kleopatra.05Египќаните биле познати по своите рецепти врз основа на лековити масла и жените користеле многу од нив во комбинација за младост и убавина.

Повеќе...

trend04.01Како ќе се вклопи во вашиот стајлинг?

Повеќе...

make.upСекоја девојка знае дека жештината е голем непријател на мејкапот, бидејќи потењето може да ја претвори и најбеспрекорната шминка во маска на кловн.

Повеќе...

frizuri.2301Секој сака да има убава фризура, без разлика дали косата му е долга или кратка, но во останатиот дел од годината кога истата не ни предизвикува жештина на главата и непотребен товар.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа