Мода и убавина

kejt.2106 Модниот избор на Кејт Мидлтон им дава свежи идеи и инспирација на девојките кои сакаат да бидат во тренд. Ова се однесува на облеката која војвотката од Кембриџ ја носи на свечените настани, но и на гардеробата која ја користи во секојдневието.

Повеќе...

maici.1901Секоја од вас во плакарите држиме барем по неколку маици кои ни се омилени. Станува збор за оние маици кои ги најчесто носитее кога одете на кафе или на попладневна прошетка со пријателките низ центарот на градот.

Повеќе...

trendovi 001Летните денови се едни од најубавите во годината, иако понекогаш температурите се премногу високи. Поради тоа, потребни ви се парчиња облека во кои ќе се чувствувате удобно и пријатно во жешките летни денови.

Повеќе...

kosa.1206Сакате да промена на вашата коса, но не сте сигурни што да направите? Ние за вас ги имаме најголемите трендови за сезоната што доаѓа, па сигурно ќе пронајдете нешто што ви одговара на карактерот, но и на вашиот тип коса.

Повеќе...

parizanka.15Без оглед на тоа што ќе облече, каде ќе оди или со кого ќе ја мине вечерта, девојка од Париз секогаш го избира она што најмногу ѝ прилега.

Повеќе...

hot.assОпуштените мускули на внатрешната страна од нозете се најчестиот проблем кај жените. Но со само неколку кратки и едноставни вежби ќе можете да ги затегнете овие мускули и да го подигнете задникот.

Повеќе...

zadnik.2401Дали некогаш имате слушнато нешто за вежбата наречена clamshells? Иако многумина од вас не знаат каков вид на вежба е тоа, но верувале или не ова е најдобрата вежба за совршен задник.

Повеќе...

metalik.boja2201Ако има моден акцент, кој може да ни направи извонреден, тогаш тоа е металик стајлингот.

Повеќе...

kolekcija15Полн погодок за сите вљубеници на секси долната облека, а воедно и на Дизни принцезите.

Повеќе...

06.fustan00Црниот фустан е најголемата класика, кога станува збор за модата. 

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа