Мода и убавина

dekoltea.06Доколку се прашувате кој е најактуелниот моден тренд на црвениот тепих, доволно е само да ги погледнете креациите за да сватите дека оваа година моден тренд се длабоките деколтеа.

Повеќе...

prolet.trend16Додека чекаме пролетта да дојде календарски, ви нудиме неколку трендови кои ќе бидат модерни оваа сезона. Еве што наметнуваат дизајнерите за пролет 2017.

Повеќе...

kosa.07Фризурата може да се нарече круна на секој стајлинг. Иако многумина сметаат дека за добра фризура е потребна професионална помош, сепак голем број на блогерки докажуваат дека таа може да се постигне и на едноставен и лесен начин.

Повеќе...

stilski.eroroiДа изгледате средено 24 часа секој ден во неделата си бара сериозни напори. Но, добриот изглед си бара и признавање на грешките. Дури и најдобрите помеѓу нас понекогаш знаат да направат некоја стилска грешка.

Повеќе...

sarapova.2802Руската тенисерка Марија Шарапова ја искористи паузата од тенисот по нејзината суспензија поради допинг за да ужива во животот.

Повеќе...

lima.28Адријана Лима изгледаше како божица на постоскаровската забава на Vanity Fair.

Повеќе...

fustani.25За топлите денови кои ни следуваат и со нетрпение ги очекуваме, ви претставуваме 9 водечки трендови...

Повеќе...

melanija.13Американскиот претседател Доналд Трамп организира прослава за Супер бол, а најмногу коментари вечерта предизвика стајлингот на Меланија.

Повеќе...

angeli.crveno11Непосредно пред празникот на вљубените, Victoria’s Secret ја промовираше актуелната колекција долна облека. Три ангели заведуваа во Њујорк, позирајќи во бутикот на славниот бренд.

Повеќе...

fustani.1002Од класичен мал црн фустан до спортската облека – еве една комбинација од 10 парчиња облека кои се од суштинско значење за атрактивноста. И најдобрата вест е дека повеќето од нив најверојатно се веќе во вашиот плакар.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа