Мода и убавина

melanija.2501Во ексклузивното интервју за магазинот GQ, првата дама на САД, Меланија Трамп, отворено прозборе за нејзиниот излгед, а како особено интересен може да го издвоиме делот во којшто таа го опишува нејзиниот фитнес и бјути режим и трите нејзини тајни за добар изглед за коишто дотогаш ништо не се знаело.

Повеќе...

aspirin.maska16Покрај широката примена во медицински цели, малкумина знаат дека аспиринот може да ви помогне да постигнете убава, блескава и здрава кожа, без брчки, акни и други несовршености.

Повеќе...

haljina-1480715556.103095Најдобри се оние работи кои можеме да ги комбинираме на милион начини.

Повеќе...

menah.22Јаземина Роси станала познат модел дури откако наполнила 45 години  благодарение на нејзината снежно бела коса и совршена кожа, поради кои станала особено популарна и поради кои дури и денес, на 61 година, сè уште е барана.

Повеќе...

ceslane.19Утринските навики на жените ни се познати на сите, будење, миење, туширање, миење на забите, нанесување крема, шминкање… Па ако остане време следува кафе и доручек.

Повеќе...

kosa.01Mодната блогерка Фара Дукаи на својот сајт објавила чудотворен серум за кој  тврди дека за само една недела вашата коса ќе порасне од 2 до 4 сантиметри, во зависност од квалитетот и типот на вашите влакна.

Повеќе...

maraja.01Мараја Кери дури и во сезоната на празниците одбива да ја доведе на ризик својата убавина. Поради тоа држи многу строга диета, која, се состои од само две состојки, односно еден производ и  еден зачин.

Повеќе...

alba.01Џесика Алба каде и да се појави зрачи со сексапил. Нејзиното идеално тело и фантастични пропорции е тешко да ги игнорирате дури и во најширокиот фустан.

Повеќе...

cizmi.1Сезоната есен/зима е идеална за високи чизми. Тие може да се комбинираат за лежерни или свечени комбинации.

Повеќе...

beli.00Доколку сакате да изгледате луксузно и скапо облечени нема потреба да фрлате богстство за облека туку се што треба да внимавате на тоа каква боја на облека купувате.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа