Мода и убавина

sal.19Откако ќе ви здодеат стандарните шалови кои ги износевте минатите зими, послужете се со овој трик за плетење и сами направете си топол, мек шал од волница.

Повеќе...

ubavo.teloAвстралиската манекенка Ел Макфирсон која своеврмено важеше за поубава и од самата Синди Крафорд, сè уште првлекува внимание со нејзиниот сексипилен изглед.

Повеќе...

farmerki.15Многумина од нас се соочуват со потешкотии кога треба да најдат есенски пар на фармерки кој нема да биде премногу проѕирен, а нема ни да биде премногу дебел. Без разлика дали е тесен или широк, ова се најдобрите модели за секој облик на телото...

Повеќе...

postapka.05Со малку труд и вие можете да имате усни како Мерилин.

Повеќе...

andrijana.01Вистинскa љубителка на уметноста, боите и убавиот имиџ е создавач на еден поинаков мејкап дизајн во чија срж е вткаен целиот нејзин талент и чувството за креативност. 

Повеќе...

kristalni.usni28Овој тренд на шминкање прво започна на друштвената мрежа Instagram, а девојките ширум светот се чини дека апсолутно излудеа по него.

Повеќе...

barmudi-sako.05Доколку ви треба мало освежување на есенската гардероба, без да потрошите многу пари, бургунди сако е вистинско оптимизирано решение за меѓу тие два проблеми.

Повеќе...

mit.26092016Претерано активините лојни жлезди можат да создадат маснотии кои пак може да ги затворат нашите пори, а со тоа се создаваат оние црни дамки на носот, челото и брадата познати како митесери. Тие кои имаат проблем со митесерите знаат колку е важно длабокото чистење на кожата и урамнотежена нега за кожата. Овие домашни третмани ќе ви помогнат околу тоа, а вие треба да бидете само редовни.

Повеќе...

negana.koza22Подготовка на кожата за студените есенски денови подразбира редовен пилинг на лицето и телото, нега на стапалата и хидратантна маска која треба да ви стане навика.

Повеќе...

razubavuvanje.17Жените се спремни да потрошат цело богатство за да ја зачуваат својата младост и убавина, прочитајте кои се најскапите 5 третмани.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа