Мода и убавина

Ana.Ivanovic9За српската тенисерка Ана Ивановиќ средствата за разубавување се - што помалку, толку подобро. На страна од ригорозните тренинзи за U.S. Open, таа одвои време и да сподели со нас како се разубавува.

Повеќе...

moda.03Периодот помеѓу летото и есента е идеален за модни комбинации составени од повеќе трендови, бои, материјали, принтови...

Повеќе...

cipkast.01Бралет е нов вид женска долна облека која до сега ги освои срцата на милион жени ширум светот.

Повеќе...

sorcovi.02Веројатно кога ќе се спомнат шорцеви, тоа веднаш ве асоцира на летно време, но доколку добро знаете да ги искомбнирате ќе можете да ги носите и во есен и во зима.

Повеќе...

kaput.01Војничките јакни и капути се тренд секоја есен кој важи за еден од омилените кај девојките, а истото е случај и оваа сезона.

Повеќе...

stomacni.19За да имате стегнат стомак потребно е секојдневно вежбзање со кое ќе ги зајакнете стомачни мускули и  отстраните масните наслаги.

Повеќе...

pandelki.01Тенки врвки искомбинирани со метални елементи стануваат дел од секојдневните комбинации на модните писти, а лесно ќе можете и вие да ги вклопите во секој аутфит кој ќе го изберете ова лето.

Повеќе...

fustan.01Во огромниот избор од венчаници од илјадници дизајнери во светот, овој фустан се издвојува како екстра популарен.

Повеќе...

japonska.ubavica10Жените од "земјата на изгрејсонцето" се познати по младоликоста и виталноста и се сметаа за вистински уметници на тоа поле.

Повеќе...

limon.ubavinaЛимонот е една од најпопуларните состојки на маските за лице давајќи и на кожата мек и тониран изглед но и витамините кои и се потребни за нејзнино обновување. Покрај ова лимонот е одличен и за хигиена на телото.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа