Мода и убавина

kreakcii.01Цел ден на плажа во костим за капење може да биде навистина непријатно со оглед дека голем број на кафулињата и баровите на плажа не дозволуваат да влезете само по костим за капење – затоа е добро со себе да имате нешто со што ќе се покриете.

Повеќе...

lima.trikovi35-годишната Адриана Лима по повод нејзината најнова кампања за „Marc Jacobs Divine Decadence„ открива дел од нејзините начини на разубавување.

Повеќе...

leten.trend16Доколку мислевте дека улогата на градникот е за на градите да им обезбеди поддршка и да им подари на жените илузија за побогато деколте во пределот под брадата, навистина добро сте се измамиле. Градникот повеќе не служи за тоа!

Повеќе...

slabeenje.15За само три месеци оваа девојка успеала да достигне тежина од 140 килограми, а загрижените пријатели тогаш решиле да се вмешаат и да ја натераат да почне да вежба или да се стави на диета.

Повеќе...

zumba.tancТанцот е вистинскиот спорт за жените! Сите тие заводливи движења го вежбаат вашиот абдомен, а ако танцувате на високи потпетици тогаш и нозете го добиваат потребниот тренинг. Размрдајте го колковите, време е за забава, вежбање и слабеење наедно. 

Повеќе...

rigi.08Летото веќе е во тек, а тоа е периодот кога ригите се најактуелни.  Редовно ги гледаме на модните писти и на црвениот тепих, а присутни се и низ нашите омилени бутици.

Повеќе...

za.zadnik1И обичните чучнувања се доста корисни за вашите бутови и задник, но понекогаш знаат да бидат ужасно досадни а задникот ви го обликуваат само под еден агол.

Повеќе...

slabeene.28Оваа девојка понекогаш јаде и до 51 банана на ден. Станува збор за диета која моментално е популарна на социјалните мрежи, а е наречена „Raw Till 4”.

Повеќе...

espadridili.01Еспадрилите датираат уште од праисторијата, бидејќи ѓоновите од јута и воопшто, ѓоновите изработени од природни материјали биле единствениот можен избор во тоа време.

Повеќе...

kiss.08Не знаете дали сте созадени еден за друг? Дали ви е судбина засекогаш да бидете заедно? Постојат неколку работи кои можат да ви дадат одговор на овие прашања.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа