Патувања

viena.1701Да патуваш значи да посетуваш нови места, да се среќаваш со нови луѓе и да уживаш во непознати чувства. Градовите се исклучително погодна дестинација која отвара доста можности и авантури.

Повеќе...

ostrov.2801Скриен е со карпи од копното на островот Монемвасија во областа Пелопонеза во Грција лежи романтично градче со богата историја која датира уште од 6-ти век кога островот бил за прв пат населен.

Повеќе...

nokevane.3001Kakslauttanen Arctic Resort е волшебно одморалиште треба е во топ листата за патување. Тоа се наоѓа во месноста во Лапланд, што значи дека посетителите ќе бидат опкружени со дебел снег, убави шуми и свеж воздух.

Повеќе...

hotel.californiaДоколку ѕидовите би можеле да зборуваат во хотелот Chateau Marmont на Сансет Булевар во Холивуд би раскажале неверојатни приказни за славните личности од јавниот живот.

Повеќе...

mrez.05Мечтеете за бегство во потопли краеви? После оваа статија веројатно ќе сфатите колку сте среќни што не живеете во некое од следните места на земјината топка...

Повеќе...

patuvanja.21Астрологијата ви открива кое е идеалното место од планетава земја за вас според вашиот хороскопски знак.

Повеќе...

 edila.01Градовите се многу поубави за време на празниците, скриени под снежна покривка, со милион запалени сијалички, украсени елки и накитени улици.

Повеќе...

rusija.zima01Додека нетрпеливо го очекуваме снегот и кај нас, бисерот на Русија, Москва, ужива во идиличната зимска атмосфера.

Повеќе...

ezero-bez.dno1Езерото „Сино око“ кое се наоѓа во Албанија е природен феномен бидејќи верувале или не нема дно! Синото око всушност е дупка во која се спојуваат подземни води кои низ неа излегуваат на површината. Самата дупка, која сè уште не е официјално истражена, според некои тврдења е длабока околу 45 метри.

Повеќе...

plaza.15Воените генерали на мексиканската војска од почетокот на 20-тиот веројатно не ни сонувале дека нивните воени вежби на островите Маријета ќе создадат една од најубавите туристички светски сензации.

Повеќе...

cuvariNaGalaksijata

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа