Грција е позната по големиот број на прекрасни песочни плажи и тиркизно чиста вода, па тежок е изборот за една единствена и најубава плажа.

 Таму ќе пронајдете мали и пусти плажи со ситен песок и кристално чиста вода, но и огромни песочни површини прекриени со сламени чадори, барови и екстремни спортови во тиркизно синото море.

 Зависно од тоа каква авантура барате и како го замислувате вашиот идеален летен одмор, одберете си ја омилената фотографија и отпатувајте за да се уверите во нејзината природна убавина.

 Ако сè уште не сте ја одбрале омилената грчка плажа, еве мала помош.

1. Navagio Beach, Закинтос

plaza01

2. Marathonisi, Закинтос

plaza01


3. Myrtos beach, Кефалонија

plaza01


4. Vai Beach, Крит

plaza01


5. Matala Beach, Крит

plaza01


6. St Paul’s Bay, Родос

plaza01


7. Koukounaries Beach, Скиатос

plaza01

8. Plaka beach, Наксос

plaza01


9. Kamares Beach, Сифнос

plaza01


10. Милос

plaza01


11. Paleokastritsa, Крф

plaza01


12. Red Beach, Санторини

plaza01


13. Paradise Beach, Миконос

plaza01


14. Milopotamos beach, Иос

plaza01


15. Elafonisi beach, Крит

plaza01

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа