Спектакуларниот ресорт „JW Marriott Phu Quoc Emerald Bay Resort & Spa“ е отворен кон почетокот на 2017-та година, лоциран е на виетнамскиот остров Phu Quoc, а веќе привлекува огромно внимание меѓу светските патници, благодарение пред сè на декорот кој остава без здив.

Низ целото одморалиште се провлекуваат тоновите кои асоцираат на море и сонце – освежителната тиркизна, нежната зелена и ведрата жолта боја, додека убедливо најголема ѕвезда е базенот во облик на школка, со прекрасен видик на плажата и морското синило.

Доколку ве интересира како изгледа вистински луксуз на годишниот одмор, појдете на мало патување преку следните фотографии до едно од најубавите одморалишта во светот.

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium