Патувања

vanuatu.20Кога зборуваме за острови, при тоа рајски, сигурно помислувате на Хаваи, Бали, Бора Бора, Малдиви...  Едно име кое најверојатно отсуствува од секој список со островски дестинации, сепак е Вануату.

Повеќе...

leten.odmor14Летниот одмор е време во кое сакате сосема да се релаксирате и да се чувствувате безгрижно. Токму затоа, потребна ви е подготовка пред да тргнете на пат. Кога се подготвување за заминување на одмор настојувате да понесете што е можно помалку работи со вас. Но, сепак постојат нешта без кои е незамисливо да заминете на некоја летна дестинација.

Повеќе...

viena.1701Да патуваш значи да посетуваш нови места, да се среќаваш со нови луѓе и да уживаш во непознати чувства. Градовите се исклучително погодна дестинација која отвара доста можности и авантури.

Повеќе...

ostrov.2801Скриен е со карпи од копното на островот Монемвасија во областа Пелопонеза во Грција лежи романтично градче со богата историја која датира уште од 6-ти век кога островот бил за прв пат населен.

Повеќе...

nokevane.3001Kakslauttanen Arctic Resort е волшебно одморалиште треба е во топ листата за патување. Тоа се наоѓа во месноста во Лапланд, што значи дека посетителите ќе бидат опкружени со дебел снег, убави шуми и свеж воздух.

Повеќе...

hotel.californiaДоколку ѕидовите би можеле да зборуваат во хотелот Chateau Marmont на Сансет Булевар во Холивуд би раскажале неверојатни приказни за славните личности од јавниот живот.

Повеќе...

mrez.05Мечтеете за бегство во потопли краеви? После оваа статија веројатно ќе сфатите колку сте среќни што не живеете во некое од следните места на земјината топка...

Повеќе...

patuvanja.21Астрологијата ви открива кое е идеалното место од планетава земја за вас според вашиот хороскопски знак.

Повеќе...

 edila.01Градовите се многу поубави за време на празниците, скриени под снежна покривка, со милион запалени сијалички, украсени елки и накитени улици.

Повеќе...

rusija.zima01Додека нетрпеливо го очекуваме снегот и кај нас, бисерот на Русија, Москва, ужива во идиличната зимска атмосфера.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа