Патувања

ezero-bez.dno1Езерото „Сино око“ кое се наоѓа во Албанија е природен феномен бидејќи верувале или не нема дно! Синото око всушност е дупка во која се спојуваат подземни води кои низ неа излегуваат на површината. Самата дупка, која сè уште не е официјално истражена, според некои тврдења е длабока околу 45 метри.

Повеќе...

plaza.15Воените генерали на мексиканската војска од почетокот на 20-тиот веројатно не ни сонувале дека нивните воени вежби на островите Маријета ќе создадат една од најубавите туристички светски сензации.

Повеќе...

mikonos.grcija01Голем број на познати музички и актерски ѕвезди ова лето ја избраа Грција како дестинација за својот одмор. Како секоја година, така и оваа, најпосетуван е грчкиот “космополитски" остров Миконос.

Повеќе...

plazahr.4Добро е познато дека хрватскиот брег е полн со прекрасни плажи, но една од нив остава без здив.

Повеќе...

cesma.vodaДодека поголемиот дел од туристите во странските земји купуваат и пијат флаширана вода, на малкумина ќе им падне на ум дека водата од чешма не е безбедна во сите држави во Европа, предупредуваат докторите.

Повеќе...

plazicka.01Лоцирана на сејшелскиот остров Ла Диг плажата Ан Сурс Даржон е една од најфотографираните плажа на светот.

Повеќе...

tajni.hotel Вработена во хотел која сакала да остане анонимна, за "Independent" открила осум тајни кои хотелскиот персонал ги крие од гостите.

Повеќе...

pl.01Покрај водите на Јадранското и Јонското Море, се кријат најубавите плажи на брегот кој и припаѓа на Албанија.

Повеќе...

hubei.01Во областа Хубеи во централна Кина е лоциран најубавиот понтонски мост кој преку прекрасниот пејзаж го следи текот на реката во должина од 500 метри.

Повеќе...

podovda.1Американскиот завод за патенти и производни марки, неодамна го одобрил патентот за хотелот "Planet Ocean", првиот подводен хотел во светот.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа