Патувања

zamok.01Замокот Château de La Mothe-Chandeniers се наоѓа буквално среде шума, во Poitou-Charentes регионот, во Франција. Нажалост, овој имот веќе одамна паѓа во заборав додека времето, но и природата, полека го придобиваат во свои раце.

Повеќе...

regent.seven1На своето прво патување, кое е планирано за 20.07.2016. година, "Regent Seven Seas" ќе патува од Монте Карло до Венеција. На бродот има 542 членови на екипажот и 750 патници.

Повеќе...

kuka.vulkanВо градежната трка може да наидете на изградени куќи и згради на чудни и непристапни локации, но апсолутниот шампион за превземање ризик и необичност го има архитектот Вард Валас кој ја изгради куќатa на врвот на вулкан во пустината Мохаве во САД.

Повеќе...

nano.niagraНијагарините водопади се низа на водопади кои се наоѓаат на реката Нијагара во источна Северна Америка, на границата помеѓу САД и Канада.

Повеќе...

pocetok.1Започнува како мост, завршува како тунел и претставува архитектонско чудо кое што ги поврзува Копенхаген и Малме. Ви го претставуваме Оресунд. 

Повеќе...

dubai.1Хотелот Бурж Ал Араб кој се наоѓа на вештачкиот остров во Дубаи, во Обединетите Арапски Емирати е еден од најлуксузните и најскапите хотели на светот.

Повеќе...

majorka.1Хотелот “Majorka“ е лоциран во Магалуф каде веќе пет години е место каде што се собираат младите Британци кои се желни за летна добра забава.

Повеќе...

destinacija.0Островот Јеју кој се наоѓа на 130 километри јужно од Корејскиот Полуостров  е познат по огромен неактивен вулкан и највисоката планина Халасан.

Повеќе...

jura.1Британскиот Јурски брег (Jurassic Coast),стар 180 милиони години, е првата англиска природна целина која се нашла на Листата на светско наследство на УНЕСКО.

Повеќе...

1majami.1Лоциран на познатата Колинс Авенија во Мајами, на саматa плажа, хотелот „1 Hotel South Beach“ е еден од најубавите хотели во овој град.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа