Патувања

majkl.vila01Палатата на Мајк Тајсон,  местото на бројни забави од крајот на 80-те и почетокот на 90-те, ќе стане Црква.

Повеќе...

ostrov.01Повеља е мал остров кој се наоѓа помеѓу Венеција и Лидо ди Јесоло, во лагуната на северот на Италија. 

Повеќе...

kuka.norv03Актуелниот сопственик на една куќа во Норвешка која ја продава објаснува дека самиот ќе донесе одлука за тоа кој би бил соодветен купувач дури кога добро ќе ги разгледа сите понуди и кога новиот потенцијален сопственик ќе го убеди дека токму тој е оној вистинскиот.

Повеќе...

kina.grad01Во кинескиот град Тианјин пред пет години започна да се ради мултимилијардерски комплекс што денеска се смета за град во град.

Повеќе...

butan.001Жителите на Бутан се најсреќните луѓе на светот  а фотографиите во продолжение се вистински доказ за тоа. 

Повеќе...

tvrdina.odmorАко сакате да патувате и желни сте за авантура, отсега може да изнајмите воена тврдина на море. Изгледа како островче, а се наоѓа долж јужниот брег на Англија.

Повеќе...

 popaj.selo01Познатото село на Попај, Свитхевен е направено во 1979 година во Малта. Селото е направено за потребите за снимањето на филмот за Попај.

Повеќе...

napusten.grad01Напуштениот град Манду од индиската Мугхал ера важел за средиште на Индиската муслиманска држава на северот од земјата.

Повеќе...

aqua.dome01“Aqua Dome” e извнореден хотел лоциран во Тирол, Австрија. Опкружен со импозантни планини, хотелот нуди луксуз за своите гости, погрижувајќи се да уживаат во целосен комфорт.

Повеќе...

bela.pustina.03“Sahara el Beyda” или попозната како белата пустина e огромен предел исполнет со најразлични формации од калциум, кои изгледаат како големи природни скулптури.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа