Патувања

63950-640x360-london-icons2-640-thumbДоколку ви е во план да го посетите Лондон, постојат работи кои никако не смеете да заборавите да ги направите и да ги посетите, а во продолжение прочитајте кои се тие места и работи.

Повеќе...

croatia lika karlovac national park plitvicka jezera thumbНационалниот парк „Плитвички езера" е познат како планински крај со 16 мали и големи вештачки езера. Го красат големи шумски комплекси, природната убавина на езерата, богатата флора и фауна и свежиот воздух во кој можете да уживате.

Повеќе...

Worlds.Largest.1За предлог дестинација за летување ова лето ви го претставуваме Сан Алфонско Дел Мар, приватен комплекс во Алгаробо, Чиле Базенот е долг еден километар, а покрива 80.936 m2 површина и собира неверојатни 249.837.177 литри вода, која се филтрира од Пацификот.

Повеќе...

more-thumbАко го сакате морето, тогаш веќе се ви е јасно. Ова е текст за сите што не ги користат благодетите на солената вода, а би требало да го прават тоа. Еве зашто.

Повеќе...

bazen.zgrada6Многумина од вас летувале на море, езеро па и на базен. Но замислете летување на врвот на една зграда?! Како предлог дестинација ви ја препорачуваме една од кулите центарот во градот Бишан, распространети на 11.997 м2.

Повеќе...

Lisabon-Portugal-thumbАко размислувате да заминете на романтично патување кое засекогаш ќе го паметите, еве неколку предлози:

Повеќе...

1 copyАко земеме во предвид дека само 5% од подводниот свет е истражен на планетава, тогаш сигурно не нѐ чуди фактот дека после 2000 години откриен е подводен град Хераклион за кој се верувало дека е мит....

Повеќе...

plaza-thumb10 неверојатно уникатни плажи кои ќе ве оставаат без здив. Распространети насекаде низ светот значајни по нивната структура, уникатниот песок и проѕирната вода еве ги десетте најубави и најуникатни плажи:

Повеќе...

skalaСкалите кои се направени за комуникација односно за поставување на каблови за комуникација со американската морнарица во Втората светска војна станале споменик на Хаваите и една од најпосетените атракции.

Повеќе...

japan-thumb

 

Јапонија и Јапонците се препознатливи по специфичниот начин на однесување и обичаи кои се пренесувале илјадници години. Првата посета на оваа земја може да ве застраши уште при првото стапнување на аеродромот. Но, не плашете се, и покрај нивната церемонијалност, тие се исто така најљубезната нација што постои во светот.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа