Патувања

gradovi-amerika-thumb

 

 

Понекогаш големината, убавината и можностите кои ги носат американските градови можат да претставуваат  и товар, а одењето во кино, театар, галерија или на некој друг вид на јавен настан може да ви одземе многу време и енергија.

Повеќе...

zvezdena pestera-njuzeland-thumb

 

 

Како од бајка...

Повеќе...

geisha-thumb

 

Во рамките на ултрамодерната култура на Токио лежи древната традиција обвиткана во тајност и интриги – светот на гејшата. Скоро 400 години, животот како гејша бил многу посакуван од страна на jапонските жени. Пред 10 години, постоеле 80.000 гејши во Јапонија. Денес постојат околу 2.000 кои строго се придржуваат кон традициите на овој фасцинантен свет.

Повеќе...

podvizna prikolka-thumb

 

 

Како финален проект за да се здобие со магистратура, Хенк Бутита - студент по архитектура на Универзитетот Минесота купил автобус кој го претворил во удобен дом со многу стил.

Повеќе...

duhotnajaponija-thumb

 Тргнувајќи од посебната култура, вкусната храна, безбедноста и чистота во Јапонија, луѓето не можат да останат рамнодушни на сите убавини на оваа земја.

Има уште милион причини што ја прават Јапонија толку атрактивна. Погледнете го ова видео и заклучете сами!

Повеќе...

Maldivi.4Природните убавини се магнет за туристите и најважна индустрија на Малдивите. Поради прекрасните подводни корални пејсажи, Малдивите се рангирани како една од најдобрите дестинации за нуркачите во светот.

Повеќе...

katar1-thumbПосетителите во оваа мала земја имаат шанса да го слушаат Виенскиот филхармониски оркестар, да уживаат во филмските фестивали, да гледаат тенис или да го направат шопингот на деценијата во некој од огромните трговски центри.

Повеќе...

stance1-thumbСе наоѓа во Москва и балансира помеѓу минимализмот и елеганцијата.

Повеќе...

10-znaci-gotovo-thumbНазад на обврските...

Повеќе...

rio-thumbЈануарската река, Градот кој никогаш не спие, Срцето на Бразил... или - Рио де Жанеиро.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа