Патувања

prvapom-thumbЗадолжително прочитајте доколку патувате!

Повеќе...

n1-thumb„Ако татковината е мала, соништата за неа се големи“, така за својата земја говорел Рубен Дарио, најголемиот латино-американски поет.

Повеќе...

10-thumbФотографии кои ќе ве натераат за момент да одлетате со мислите на овие егзотични дестинации.

Повеќе...

5gr-p-thumbИма многу причини поради кои треба градовите кои ги посетуваме да ги поминеме одејќи.

Повеќе...

p1-thumnАко барате „сè“ од едно туристичко место, тогаш правец - Париз.

Повеќе...

m1-thumbОва живописно гратче е опкружено со непрегледни плантажи со лимони и борова шума која се протега до самиот морски брег. Тука ве чекаат убави плажи, лускузни хотели и одлични ресторани.

Повеќе...

vila-thumbВилата Golden Rays е преубав објект кој се наоѓа на јадранскиот брег.

Повеќе...

ny-thumbГолемото јаболко можеби ја има најпознатата панорама на светот, а градот одамна е синоним за високи згради. Еве како сето тоа започнало:

Повеќе...

sicilija1-thumbИсторија, култура, архитектура...спој на западот и истокот, остров на добра храна, вино, убави жени и згодни мажи.

Повеќе...

reu-thumbСеверноамериканските води, вклучувајќи ги Хаваите и Карибите, се традиционални места на напади од ајкули. Така и во 2012, Меѓународниот регистар забележил напади од морското куче.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа