Здравје

karma.06Некои веруваат, некои не веруваат во постоењето на кармата. Понекогаш правиме работи кои знаеме дека не се најпаметни, но се надеваме дека нема да ни се врати истото или дека ќе помине само како добра шега. Кармата е нешто во што можеме да веруваме или не, но која има свои правила по кои функционира.

Повеќе...

osamena.10Социјалните мрежи, како „Твитер“, „Фејсбук“ и „Пинтерест“ ги прават луѓето да се чувствуваат осамени, покажа истражување на американски психолози.

Повеќе...

pivo.06Умереноста е клучна кога е алкохолот во прашање, а што се однесува до пивото најдобри резултати се постигнуваат со едно шише од половина литар дневно.

Повеќе...

ljubov.horoskop25Велат дека љубовта која е искрена и силна е неуништлива. Токму таква љубов се раѓа меѓу овие два хороскопски пара. Можеби се прашувате дали постои совршена љубов или совршен пар. Хороскопот вели дека постои. Дознајте кои се двата неразделни хороскопски пара, како тие ги решаваат проблемите, каков начин на живот имаат и какви се нивните ставови во врска со неверството и довербата…

Повеќе...

zdrav.zivot20Седум едноставни практики го намалуваат за 50% ризикот од заболување и смрт од срцеви болести или рак - велат од Американската асоцијација за срце (American Heart Association).

Повеќе...

eliskir.0102Доколку сте страстен долгогодишен пушач тогаш најверојатно страдате од онаа непријатна и постојана кашлица која е карактеристична за пушачите. За да го подобрите своето здравје е добро да се откажете од штетната навика но ако тоа е премногу тешко за вас, овој еликсир за чистење на белите дробови, кој содржи целосно природни состојки ќе ви помогне да ја стопирате кашлицата.

Повеќе...

srcev.udar27Срцевиот удар може да се случи во секое време, додека работите, одморате или додека се движите. Првите знаци и симптоми се разликуваат кај секој пациент. Некој кој имал срцев удар може да има повторно, но со различни симптоми.

Повеќе...

nastinka.24За време на настинките и грипот еден топол чај или пилешка супа може многу да ни помогне. Сепак, постојат и намирници кои не се сојузници во борбата против вирусите и грипот и додатно ги зајакнуваат симптомите. Еве кои се тие.

Повеќе...

caevi-za.umorЖивееме во динамично време, исполнето со секакви обврски и проблеми, а пред се и многу стрес. Дополнително недостатокот на сон е една причините заради која луѓето се хронично уморни. Енергијата за многу брзо време може да ја повратите со банани и бадеми, но ако не сте расположени за грицкање, тука се чаевите.

Повеќе...

obleka.kopcinja17Многумина од вас имаат слушнато дека доколку облечете парче облека наопаку, следува изненадување.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа