Здравје

banana-pijalok0501Дали секоја зима страдате од хронична кашлица и бронхитис? Испробајте ја оваа мешавина, резултатите со сигурност ќе ви се допаднат!

Повеќе...

slusalki.29Споделувањето на слушалките со вашите пријатели и не е многу паметна идеја. Постојат повеќе причини за тоа...

Повеќе...

nastinka.29Периодов поминуваме низ сезона во која акутелни се настинките и грипот. Не постои сигурен начин како да ги избегнете но сепак можете ризикот да се заразите да го сведете на минимум.

Повеќе...

nastinka.1012Кинеската народна медицина важи за исклучително делотворна па секако дека не може да ви штети за токму оваа зима да го испробате стариот кинески напиток кој ќе го зајакне вашиот имунитет.

Повеќе...

majka.10Младата мајка Моли Ландис објави фотографија која за кратко го обиколи светот. 

Повеќе...

kosa.zima29Студените денови кои ја носат зимата бараат поголема нега за  вашата коса. Големите промените на температурите, односно излегувањето од топла просторија надвор, на студен воздух, ѝ штети на вашата коса, па затоа е потребно да ѝ обезбедите дополнителна влага која ќе ѝ овозможи да се бори во сувите зимски месеци.

Повеќе...

crn.caj28Шолја чај е одличен начин да го започнете денот. Тој ќе ви даде енергија и ќе ви го подобри имунитетот.

Повеќе...

negata.zimataСнегот и студот можеби ќе ви донесат розови обравчиња, но покрај тоа ќе ви донесат и сува кожа на рацете, лицето и стапалата.

Повеќе...

vitaminC.25Витаминот Ц, познат уште како аскорбинска киселина, помага во заздравувањето на коските, намалувањето на лошиот холестерол и нормализирањето на крвниот притисок.

Повеќе...

zdravje.10Доколку ги направите овие шест кратки тестови кои ќе ви одземат по 10 секунди, ќе може да ги воочите пораките кои ви ги праќа вашето тело и на време да се консултирате со доктор, со цел да го решите проблемот.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа