Здравје

leva.strana17Доколку сакате да водите здрав живот задолжително треба да спиете по 8 часа дневно, децата од 10 до 14 часа во зависност од годините.

Повеќе...

jabolka.240Јаболката се извонредно овошје богато со витамин Ц, витамини од групата Б, калциум, калиум, фосфор, железо, магнезиум и цинк, но овој сочен плод содржи и многу антиоксиданси и растителни влакна кои дополнително го засилуваат одбранбениот систем на телото.

Повеќе...

grozje23Оваа сезона пазарите се преполни со најразлични сорти на грозје па добро е да одвоиме неколку минуте и да научиме дека консумирањето на ова овошје му помагате на нашето тело да остане здраво и витално.

Повеќе...

imunite.zajaknuvaneДоколку често страдате од настинки, тоа е причина повеќе за на овој начин да го зајакнете својот имунитет!

Повеќе...

domati.sokНаучниците собрале жени со различна возраст, тежина и потекло и им дале да пијат по една чаша (околу 250 мл) сок од домати секој ден, во период од два месеци.

Повеќе...

dupcinja.obrazi30Дупчињата на лицето многу луѓе ги сметаат за поатрактивни и шармантни, но никој не знае зошто и како всушност настануваат.

Повеќе...

ikanje.27Икањето претставува несакана и неконтролирана контракција на дијафрагмата, проследена со ненадејно затворање на гласните жици, што резултира со карактеристичен звук.

Повеќе...

limon.kamen18Со овој неверојатен рецепт, за краток временски период можете да се ослободите од камењата во бубрезите!

Повеќе...

voda.15Според истражувањата, сите шишиња кои се користат повеќе пати се полни со бактерии. Всушност, научниците велат дека кога ќе се напиете вода од повеќе пати употребено шише, тоа е исто како и да сте "лижнале" од WC школката.

Повеќе...

ikanje.03Икањето е чест проблем која барем еднаш во животот се појавил и кај вас. Станува збор за контрахирање на дијафрагмата - мускулот кој ги разделува белите дробови и градите од абдоменот.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа