Здравје

kopriva.27Копривата е дводомна билка со големи корени. Стеблото е исправено и достига висина до 1, 1 и пол метри. Листовите се разгрануваат наспроти, срцевидни се, зашилени, пилести со кратки врвови.

Повеќе...

ispukani.15Испуканите капилари се вашиот секојдневен хорор од кој ви се ежи кожата?  Повторно не можете да го облечете вашето омилено здолниште? Тогаш овој текст е токму за вас.

Повеќе...

mandarina.10Мандарините содржат големо количество на фолна киселина, калиум, железо, магнезиум, витамин В1, В2 и В3 и растителни влакна кои се неопходни за рамномерно варење на храната во желудникот.

Повеќе...

naviki.26За да се заштитиме од бактерии и болести, речиси сите ние имаме по некоја навика за превенција која мислиме дека функционира. Сепак, некои од нив се сосема бесмислени, односно, немаат никаков ефект. 

Повеќе...

man.surfingЗа време на двонеделното истражување, дванаесет испитаници читале електронски книги на нивниот електронски уред пред да заспијат и тоа пет последователни дена.

Повеќе...

people.drinkingЗа време на новогодишните празници сосема очекувано сите сакаме да се релаксираме и да уживаме во храна и пијалаци кои штетат на црниот дроб и ја забавуваат неговата работа. Тоа посебно можеме да го почувствуваме утрото по прославата на новата година кога најчесто сме прилично мамурни.

Повеќе...

mleko.zalfijaЗимското студено време е пропратено со настинки и грипови а сувата кашлица е еден од најизразените последици. Доколку ги пробавте сите сирупи и пастили за надразнето грло и не ви помагаат обидете со овој рецепт со жалфија.

Повеќе...

prst.stisok16Според зборовите на Јин Шин Јукуа, јапонски лекар кој се занимава со древна алтернативна медицина, користејќи притисок на одредени прсти, можете да се решите од болки, несоница, или некоја ментална блокада.

Повеќе...

B.12Витаминот Б-12 е есенцијален нутриент кој е корисен за создавање на крвните зрнца, ДНK и нервите.

Повеќе...

zdiv14.1Вежбите за дишење, познати како Sudarshan Kriya јога претставуваат специфична колекција на техники за дишење кои ја намалуваат анксиозноста дури за 44% во текот на 6 месеци.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа