Здравје

zlatno.mlekoНаучниците ги признаа  благотворни дејства врз организмот и препорачуваат редовно да се консумира. Постојат многу начини за тоа да го направите, а еден од можеби и најдобрите е токму златното млеко. Зборуваме за куркумата - кралицата на зачините.

Повеќе...

koza.cirЧировите се обично најчестата инфекција на кожата и најчесто се појавуваат во масните жлезди на кожата, кај пазувите, вратот, препоните и задникот.

Повеќе...

voda.telo1Малата жед е првиот знак дека веќе сте благо дехидрирани, односно дека е крајно време да испиете чаша студена вода. Доколку не постапите така, телото ви се менува на лош и опасен начин.

Повеќе...

slivi.fotkaСочна и мирислива, вкусно слатка, сливата се јаде природна, како мармалад или во колачи. Сливата спаѓа во мултивитаминските плодови, но многу од нас немаат навика да ги јадат редовно, ниту кога е сезоната на свежите сливи. Можеби ќе почнете, откога ќе прочитате што тие му прават на организмот.

Повеќе...

5.sportoviДоколку сакате своето тело да го доведете во топ форма, одберете некој од следните спортови или применувајте ги сите.

Повеќе...

solena.vodaШто ќе се случи со вашиот организам доколку денот го започнете со солена вода наместо со филџан кафе? Позитивните јони на солта се врзуваат за негативните јони на водата и со тоа водата не е само обична вода и солта не е само обична сол.

Повеќе...

vitaminska.vodaЗошто да трошете пари за набавка на вода збогатена со витамини, кога исти таков пијалок, само уште подобар, можете да го направете сами.

Повеќе...

leb.vnesДоколку се прашувате колку би можеле да ослабете доколку почнете да го избегнувате лебот, одговорот е дека тоа зависи од тоа колку леб јадете.

Повеќе...

muva.bolestiМувите се хранат со некои од најгрозните работи кои постојат, како што се измет, ѓубре и лешови од животни. Покрај тоа, бидејќи не може да џвакаат, тие исфрлаат ензими кои ја раствораат храната, па потоа ја вовлекуваат внатре.

Повеќе...


vaga.tezinaИндексот на телесната маса е општо мерило за идеалната телесна тежина и сите здравствени организации го користат во своите статистики.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа