Живот

zenski.trikovi23Се подготвувате за состанок, но ве мачат отечените очи, воспаленото поткожно влакно на препоните и не можете да ја смирите нервозата пред состанокот. Тука е листата со лековити трикови, одобрени од експертите, која ќе ви помогне како да се справите со овие, но и со уште 14 други проблеми.

Повеќе...

horoskop.pariМесецот кој следува ќе биде поволен период за Овенот и Шкорпијата и конечно вложениот труд на овие два хороскопски знаци ќе им се исплати…

Повеќе...

dzoni.dep16Џони Деп не е само убав маж, тој е страстен за животот, љубовта и семејството. Мистичен е на прв поглед, па затоа ќе ви помогнеме да допрете до неговиот карактер со неговите највпечатливи изјави досега.

Повеќе...

lukzus.1602Луксузната резиденција The Covenant која се наоѓа во Санта Фе е еден од најпосакуваните имоти во САД и сега е достапен за купување по цена од 45 милиони долари.

Повеќе...

vino.09Годинава немате партнер ниту пак обврски што ќе подарите, ниту радост што ќе ви биде подарено? Но 14-ти февруари не мора да биде прославен како Денот на вљубените, вие годинава прославете го како Денот на виното.

Повеќе...

kruzer.0929. годишен маж од Америка јавно открил како навистина изгледа животот на работниците на крузери.

Повеќе...

prijateli.0402Тие се тука за да ве насмеат до солзи, да ви помогнат во менувањето гума, да ве придружуваат во кино, да ви раскажуваат за глобалното затоплување – тие се вашите најдобри машки пријатели кои како по некое непишано правило секогаш настапуваат на сцена кога ќе останете сингл.

Повеќе...

toplinki.00Топол чај, ќебе и меки топлинки  - трите есенцијални работи кои ни ги греат и телото и душата во овие зимски денови.

Повеќе...

prijateliЗа овој воздушен знак многумина велат дека е дволичен, но поради големиот број свои доблести сепак е незаменлив во друштво. Ако до сега не сте можеле да препознаете за кој знак станува збор, ќе ви откриеме, станува збор за Близнаци.

Повеќе...

topli.radijatori17Доколку сакате вашиот дом да биде потопол во овие студени денови а за греење користете радијатори тогаш погледнете ги овие одлични совети, кои ќе ви понудат евтини, практични и ефикасни решенија. Оние кои се обиделе со овие методи тврдат дека топлината се зголемува како да сте вклучиле уште еден радијатор во просторијата.

Повеќе...

banner

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа