За некои досадна, некои студена а за трети пак убава поради доаѓањето на Нова Година и празниците. Сепак, за многумина зимата носи исполнување на желбите, нова љубов и повеќе пари.

Ова се трите хороскопски знаци за кои зимата ќе биде најубава.

Риби

Рибите оваа зима ќе успеат позади себе да ги остават сите свои недоумици, стравови и да тргнат во нови победи. Веќе на почетокот на новата година, можете да очекувате позитивни промени во расположението, но и ставот на луѓето кон вас. Ќе видете како нештата се менуваат. Оваа зима е зима на љубовта. На слободните Риби им се смешка нова љубов, а оние кои се во врска ќе стигнат до разговор и преземање чекор за заеднички живот, веридба, брак или деца.

Овен

Доколку сте родени во овој знак, ве очекува незаборавна зима. Ѕвездите предвидуваат многу убава забава и излегувања. Дури и на работа можете да очекувате нови промени кои ќе ви одговараат, а на полето на љубовта, доаѓаат убави, магични моменти.

Во јануари ве очекува убав налет на енергија и не се изненадувајте ако одеднаш почнат да ви се јавуваат многу луѓе кои долго не ве виделе и сакаат да ве видат.

Девица

Иако за поголем дел од знаците, наредните месеци не носат многу изгледи за напредување на работа, Девиците највеќе среќа ќе имаат на ова поле. Ако посакувавте унапредување и напорно работевте за тоа, сега е моментот да го побарате тоа што мислите дека го заслужувате.

Девиците кои имаа проблем со парите, ќе треба да се потрудат, но сепак полесно ќе можат да дојдат до заработка во текот на зимата.

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium