Ѕвездата на ТВ серијата “Big Little Lies”, Рис Витерспун, живее на најпознатата калифорниска плажа Санта Моника. Таму Рис го изградила својот дом од соништата кој го има нејзиниот впечатлив јужен карактер.

Иако медиумите никогаш не успеале да го фотографираат нејзиниот дом, на својот официјален профил на Инстаграм таа често објавува фотографии на кои се гледа убавината на нејзината куќа.

Уште при самиот влез на имотот во очи паѓа големата темносина врата со стаклени рабови и симпатичните детали кои упатуваат “добредојде” на секој гостин. Од друга страна на големата врата се наоѓа простран ходник во кој преовладуваат неутрални нијанси.

Сивите теписи му даваат чистота на просторот, но и доза на топлина која често користените мермерни плочки не би можеле да ја дадат.

Светлите тонови и пастелни нијанси продолжуваат и во дневниот престој, во главното собиралиште на семејството. Актерката таму покажала како преку елегантни парчиња многу лесно можат да се искомбинираат разни дезени.

Како и кај повеќето богати Американци, во дневната е сместен и големиот камин кој на просторот му дава доза на топлина.

Но, она во кое сигурно ќе се вљубите на прв поглед е пространата кујна со нежно сиви бои, во чиј централен дел е позиционирана голема маса. Доза на старински печат на оваа кујна ѝ даваат горните стаклени елементи на ормарчињата.

Просторијата која најдобро ја покажува личноста на познатата холивудска актерка е нејзината спална соба во која владее свежина и удобност. Големиот брачен кревет е преполн со перници, од кои на некои ги гледаме и иницијалите на актерката, ѕидни тапети во пастелни тонови како и задниот дел од креветот кој има интересен дезен со кој се надополнува романтичниот дух.

Бидејќи живее во делот на Америка во кој домовите на славните се многу пространи, а ретко кој нема градина и двор, исклучок не е ниту Рис. На една од фотографиите се забележува надворешниот базен околу кој има огромна зелена површина.

marijaSerif

bikini-kino-milenium