Шоутајм

zoki.narmenЗоран Ристов од Гевгелија е прогласен за најдобар бармен на финалето на Петтиот Вигор Бармен Куп 2013 што се одржа во рамките на Струмица Опен Фест.

Повеќе...

svc-thumbМладиот рапер од SVC (Sweet Vengeance Crew) - SiviLot, во својата најнова трака „Денот и ноќта“ која ја посветува на својот татко, ја раскажува неговата животната приказна и трнливиот пат од калта до успехот.

Повеќе...

funk-shui-logo-thumbПред некој ден ја имавме честта да ја посетиме куќата на фанкот која се наоѓа во Скопје. Бевме топло пречекани и угостени од сите присутни кои не ја криеја радоста за нашето присуство. Сега сигурно се прашувате која е таа куќа на фанкот. Епа драги наши, тоа е домот на Лука, фронтменот на бендот Фанк Шуи.

Повеќе...

turneja-fonija-culture-thumbВистинските претставници на новата македонска музика, скопските состави Фонија и Culture Development овој петок (24.08.2012) тргнуваат на својата прва турнеја.

Повеќе...

prijateli-tonyoНемаме против комерцијалата, ниту против останатите рапери во земјата, но она што Тонио Сан го прави со години, текстовите кои ги пишува, едноставно постојано го држат на врвот на македонската рап сцена.

Повеќе...

drums

Пред извесно време објавивме за едно момче кое има фантастичен „кавер“ на Фристајлер. Епа момчето и натаму прави растур на ЈуТјуб.

Повеќе...

poseben-slucaj-thumbТие имаат само неколку месеци кариера позади себе, но за тој краток период направија бум позади себе и издадоа неколку авторки песни. Тие се „Посебен случај“! Тимот на Бркај Работа со членовите на бендот направи едно случајно, но сепак посебно интервју.

Повеќе...

jelen-demo-fest-baner-thumbБања Лука и оваа година по петти пат го организира бањалучкиот демо фест спонзориран од Јелен Пиво. Организаторот веќе го отвори конкурсот за пријавување на својата официјална страница и тоа уште на 19-ти овој месец. Конкурсот ќе трае до 19 април, значи точно еден месец.

Повеќе...

revolt-thumbРок бендот „Револт“ е трио од Свети Николе којшто се труди да го задржи автентичниот рок звук. Браќата Паневи на гитара придружувани од тапанарот Столе Грозданов, ни го испратија видеото за песната Времеплов.

Повеќе...

shvaleri-02Дами и господа, денес решивме да ви претставиме еден интересен скопски бенд со ептен иновативно име. Ви ги претставуваме ШВАЛЕРИ!

Повеќе...

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа