Alogia

промотивен текст

Алогиа се прогресив метал/рок бенд од Србија. Опстојуваат веќе 8 години на рок сцената. Моментално важат за еден од најпознатите рок бендови на балканот. Некои од нивните најголеми хитови се: „Игра“, „Самсон“, „Као снегови“, „Тонем у сан“ итн. Исто така при крај е снимањето на новиот албум на кој ќе се наоѓаат и песните од нивните нови спотови како „За нове победе“, „Кад проџе све“ и песната „Од свега уморан“ на која гостува Вукашин Брајич, претставникот на Босна и Херцеговина на минатиот Евросонг, за која се снима спот кој треба набрзо да можеме да го видиме. Алогиа имаат свирено со голем број балкански рок легенди како Геле од Кербер, Сеад Липовача од Дивље јагоде, Урош од Освајачи, Гингер и Вицко - Рибља Чорба и многу други, а покрај тоа биле предгрупа на добро познатите Whitesnake и Apocalyptica на нивните концерти во Србија.

Serpentine Fire

Како нивни предгрупи ќе свират Serpentine Fire од Скопје кои на скопската публика им се добро познати по нивните незаборавни настапи. Како втора предгрупа на концертот ќе биде битолскиот бенд Hall of Sins чиј албум сите нетрпеливо го очекуваме. Тие покрај перфектните настапи од музичка гледна точка секогаш успеваат да направат и добар сценски настап, а за овој пат како што тие рекоа, треба да очекуваме „магична атмосфера“...

Hall of Sins

Настанот ќе се се одржи во Club Castro на 20.11.2010 (вечерва) во 20:30h.

За повеќе информации за бендовите, кликнете на името од бендот.

ALOGIA
HALL OF SINS
SERPENTINE FIRE

Би можело да Ве интересира:
Претходно од оваа категорија:

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа