vesna-jakimoska-frontЧудесен град е Струга. Толку многу убави девојки излегуваат од таму. Овој пат, доаѓаме до нашата трета стружанка. Се вика Весна Јакимоска и ќе ве освои со својот совршен изглед.

Весна беше мисица и ја претставуваше нашата земја во Лондон на меѓународниот избор. Нас ни е гајле за Лондон, ама за нејзината непосредност, шарм и насмевка... и тоа како ни е грижа.

Весна... најубавото од Македонија...


Име: Весна Јакимоска

Години: 20

Факултет: Економски факултет - Финанскиски менаџмент

Хороскоп: Овен

Сакам: Го сакам животот, љубовта, моето семејство и пријателите. Сакам искрени и позитивни личности, прошетки покрај езеро, фитнес, забави, ги сакам ревиите и фотосесиите, изненадувања, убава гардероба, патувања...

Не сакам: Доцнење, неправди, лаги, озборувања, дволичност.

Партнер: Имам дечко кој ме почитува, сака, поддржува и секогаш е тука за мене во секоја ситуација... тој е и мојот најголем пријател.

vesna-jakimoska-01vesna-jakimoska-02vesna-jakimoska-03vesna-jakimoska-04vesna-jakimoska-05vesna-jakimoska-06vesna-jakimoska-07vesna-jakimoska-08

Книга: Читам книги кога имам слободно време. „Порака во шише“ од Николас Спаркс, љубовна приказна, нешто прекрасно што се чита во еден здив, емоции и на крај те остава да размислуваш како е можно некој толку многу да сака, а да го следи таква судбина.

Филм: Сакам да гледам филмови со добро друштво. Романтични, хорор филмови, комедија која до солзи ќе ме насмее, а кога станува збор за серија - Vampire diaries.

Музика: Слушам секаква музика.

На нога: Обожавам високи потпетици, но најудобрно се чувствувам кога носам патики.

Број: 39

Стил: Се трудам да се прилагодам на модата, да бидам соодветно облечена зависно од пригодата и да се чувствувам удобно. Ми се допаѓа мојот стил но секогаш сум спремна на промени и совети.

Во иднина: Успешна деловна жена и мајка.

Екстра: Самата цел, често може да биде средство за постигнување на идни цели.

vesna-jakimoska-09vesna-jakimoska-10vesna-jakimoska-11vesna-jakimoska-12vesna-jakimoska-13vesna-jakimoska-15vesna-jakimoska-17vesna-jakimoska-19

{jcomments lock}

Би можело да Ве интересира:
Претходно од оваа категорија: