ivana-jovanova-frontИвана е девојка од Струмица. Да, уште една прекрасна струмичанка.

Таа е зависна од спортување и теретана и на овие две работи им посветува исто толку внимание колку што им посветува внимание на студиите, бидејќи тие две работи одат едно со друго. Што студира? Ѕирнете подоле, де. :)

Фејсбук девојка на неделата - Ивана.


Име: Ивана Јованова

Години: 19

Факултет: ФОН - Детективи и Безбедност

Хороскоп: Лав

Сакам: Сакам летооо, добро друштво, шетање, забава, сакам шопинг... позитивни и искрени луѓе, го сакам моето семејство, сакам теретана... сакам да уживам во убавините на животот, сакам да бидам сакана...

Не сакам: Не сакам дволични и себични луѓе, луѓе кои не знаат што навистина сакаат во животот, завидиливост, лакомост. Не сакам луѓе кои се мешаат во сè и сешто!

Партнер: Имам дечко и многу сум заљубена, среќна, исполнета!

Книга: Иако не читам често... Прва што ми падна на памет е Моќта на потсвеста.

ivana-jovanova-01ivana-jovanova-02ivana-jovanova-03ivana-jovanova-04ivana-jovanova-05ivana-jovanova-06

Филм: Офф филмови има многу... но овој филм дефинитивно ми остави голем впечаток - Colombiana!

Музика: Слушам сè што е добро и ме релаксира и опушта !

На нога: Зависи од пригодата, но преферирам високи потпетици.

Број: 39, среќен број, 25.

Стил: Удобна и лесна облека, највеќе обожавам фармерчиња и маичка... но сепак според пригодата ја одбирам и гардеробата.

Во иднина: Тоа што треба да се случи ќе се случи. Најдобар начин да ја предвидиш својата иднина е сам да си ја направиш!

Екстра: Не мора да се согласувате со секого, ниту да се трудите да им се допаднете на сите. Биди непозната, за да си интересна. Биди недостапна, за да си посакувана.

ivana-jovanova-07ivana-jovanova-08ivana-jovanova-09ivana-jovanova-10ivana-jovanova-11ivana-jovanova-12

{jcomments lock}

Би можело да Ве интересира:
Претходно од оваа категорија: