marijana-gjorgjievska-frontШто ќе кажете за нашата убавица оваа недела? Битолчанки отсекогаш важеле за девојки со стил кои ја следат модата буквално деноноќно, само што малку од нив се прекрасни како Маријана.

Мерак ни е што Маријана ни испрати фотографии каде нема премногу блицови, професионални шминки и рекламни спотови, но, исто така, ѝ посакуваме, доколку има желба, да изгради кариера како модел, бидејќи очигледно е супер фотогенична и прекрасна.

Запознајте се... читатели - Маријана, Маријана - читателите


Име: Маријана Ѓорѓиевска

Години: 21

Хороскоп: Водолија

Сакам: Да пијам кафе со најдобрите другарки. Да запознавам нови луѓе. Сакам кога сите околу мене се позитивини, насмеани или среќни, сакам авантури, сакам да патувам низ светот, сакам да бидам успешна во работата и во животот. Сакам да бидам добра мајка, сопруга, сестра, другарка. Сакам... многу работи. :)

Не сакам: Кога некој ме гледа во очи и ме лаже, а јас знам дека ме лаже. Кога некој ме критикува, кога некој се меша во мојот приватен живот. Не сакам кога некој ветува нешто, а подоцна истото не го исполнува. Не сакам кога луѓето зборуваат работи кои не ги виделе со свои очи и слушнае со свои уши. Не сакам дволични и љубоморни луѓе.

Партнер: Имам една посебна личност со која добро се разбираме, „на сите јазици“.

Книга: The Secret од Rhonda Byrne

Филм: Најстрашен хорор што го имам гледано - The grudge. Обожавам хорори и го препорачувам August Rush за чувствителни луѓе.

Музика: Слушам секаква музика, сепак обожавам хип-хоп, рнб и рап.

24528_116904048336390_100000503865073_225177_1399398_n25823_106925012667627_100000503865073_178118_4116808_n269513_254903871203073_100000503865073_1099913_6934177_n30154_127117387308115_100000295624017_266295_5424196_n401693_357815410911918_1967753441_n404652_363963363630456_100000503865073_1496525_707085919_n

На нога: Највисоки потпетици што може да постојат.

Број: 37. Среќен број, 20.

Стил: Елегантно облечена и секогаш поразлична од другите, но сакам и спортска облека.

Во иднина: Гледам позитивно на иднината бидејќи сум млада и знам дека ќе ги остварам моите замисли и планови.

Екстра: Тешко е да бидеш ЈАС, и јас тешко го постигнувам тоа. :) :) :)

3256_1123615978678_1475481626_312860_1119742_nDSC_9882maren1475481626_312852_509010n1475481626_313091_8253957n1475481626_314490_6311757

{jcomments lock}

Би можело да Ве интересира:
Претходно од оваа категорија: