kristina-brzilova-03Кристина Брзилова, којашто ја имаме како овонеделна фејсбук девојка е една од најжешките и доаѓа од дефинитвно најжешкиот град во Македонија.

Кристина е сестрана личност, беше дел од еден светски избор за убавина, редовно работи како модел, а и сама сака да фотографира и одлично го прави тоа. Дефинитивно девојка со многу таленти.

Фејсбук девојка на неделата - Кристина Брзилова.

Име: Кристина Брзилова

Години: 21

Факултет: Графички дизајн, ЕУРМ

Хороскоп: Риби

Сакам: Добар дизајн, вистински пријатели (фала богу си имам две, ептен ги сакам), ИЗНЕНАДУВАЊА, цвеќиња,свеќи и романтики... :))

Не сакам: напорни луѓе (и имам страв некој да не ме доживее така, иако на многу наврати баш таквите ја остваруваат целта), не сакам да сум во исчекување, секако не сакам лаги, дволичност и сите тие пропратни работи (ама за жал или среќа многу простувам и имам огромна толеранција)

Партнер:
Single (најверојатно не е роден оној вистинскиот за мене хаха)

Книга: Крпен живот од Стале Попов до средно :), сега, немам некоја особено омилена.. (тоа не значи нека не читам!)

Филм:
Awake, The Beach, Blow, The Iron Lady...

kristina-brzilova-01kristina-brzilova-02kristina-brzilova-04kristina-brzilova-05kristina-brzilova-06kristina-brzilova-11

Музика: Најмногу слушам hip hop, r’n’b, но има многу изведувачи и песни од други стилови кои ми се допагаат како на пример... electropop, pop rock, retro, dance.

На нога: Би сакала да можам да носам штикли секогаш, но секако има ситуации каде што воопшто не е изводливо... па, не се противам, се прилагодувам.

Број: 38

Стил: Микс од класичен и кежуал. На моменети сакам да носам и некои драматични парчиња, но со мера. Инаку, обожавам долги вечерни тоалети:)

Во иднина: Нека биде изненадување :)))

Екстра: Нема да филозофирам , туку ќе наведам дека дел од фотографиите што следат, се дело на мојата колешка, а пред се` другарка, Тамара Стерјова, која е едена од најдобрите и најнадежни модни дизајнери кај нас (а богами и фотограф), со многу голема перспектива и визија која има потреба од поширок простор, Македонија и станува тесна за да може слободно да твори.

Дизајнер и фотограф: Тамара Стерјова; Колекција: “Black Shadow”

kristina-brzilova-07kristina-brzilova-08kristina-brzilova-09kristina-brzilova-10

{jcomments lock}

Би можело да Ве интересира:
Претходно од оваа категорија:

banerIscelitelMilenium