dijana-hristova-04За оваа недела, фејсбук девојка на неделата е Дијана Христова. Немавме можност многу да се запознаеме со неа, но зошто и би се запознавале ние, кога можете да ја запознаете низ ова интервју, вие.

Ах да, повторно Струмица, што да се прави, убав град е Струмица.


Име: Дијана Христова

Години: 19

Факултет: Педагошки Факултет

Хороскоп: Девица

Сакам: Позитивни луѓе, патување, забава, теретана, го сакам моето семејство

Не сакам: Не сакам луѓе кои се мешат секаде! Не сакам кога некој ме лаже во очи.

Партнер: Сама, но не и осамена!

Книга: Не сум голем љубител на читање книги.

Филм: Ги има многу, но еден од најдобрите ми е Pretty Little Liars.

Музика: Обожавам секаква музика, но сепак зависи од расположението..

На нога: Високи потпетици, се разбира !!

dijana-hristova-01dijana-hristova-02dijana-hristova-03dijana-hristova-04

Број: 37

Стил: Го облекувам она што ме прави да се чувствувам удобно..

Во иднина: Не го планирам секој мој чекор, но сепак имам поставено некои мои цели кои што би сакала во иднина да се остварат.

Екстра: Живеј за себе и запомни - пред да зборуваш - слушај, пред да пишуваш - мисли, пред да повредиш - чувствувај, пред да мразиш - сакај, пред да се предадеш - обиди се! пред да умреш - Живеј!

dijana-hristova-05dijana-hristova-06dijana-hristova-07dijana-hristova-08

{jcomments lock}

Би можело да Ве интересира:
Претходно од оваа категорија:

banerIscelitelMilenium